South African Institute of Agricultural Engineers
TITEL VOORLETTERS VAN BELANGSTELLINGS VELDE
Mnr A. Agenbag Verpakking, Verwerking
Mr A.K. Amankrah Irrigation water
Mr J.A. Amstrong Masjiene
Mr G.W. Ascough Irrigation, Drainage
Mr T.L. Ayolo Soil and Water
Mnr B. Badenhorst Grond en Water, Waterdienste Beplanning
Mr A.J. Barnes Mechanisation, transport, wetland rehabilitation, land use management
Dr M.S. Basson Waterbronne
Mr T.J. Batsietseng Irrigation, Farm structures, soilconserbation
Mr C.W. Bentley
Mnr N. Bestbier Graandroers
Mnr J.A. Bester Grond en Water
Mr O. Beyi Soil, waer, Farmbuildings, projet management
Prof C.N. Bezuidenhout Systeem integrasie. Vervoer. Waarde kettings
Mnr C.J.B. Bezuidenhout Plaasgeboue, Masjiene
Mr G. Bing Water services
Mnr G. Bloem Grond & water
Mr G.L.N. Boote Water
Mr D.N. Boote Systems development and optimisation
Mr D.P. Boothway Machinery, soil, water
Mnr M.C. Boshoff Hidrologie, vloedlyn bepaling, vloed risiko bestuur, waterhulp bron studies, hIdrouliese modellering
Dr B. v D. Boshoff Environmental remediation
Mnr F.G. Botha Besproeiing, meganisasie
Mr M.C. Botha Soilconservation, Landcare, Farm Buildings
Mr M.H. Bremner grond, water, werktuie
Mnr D.S. Brits
Mnr P.J. Britz Meganisasie, energie, bestuur
Mr J.R. Brodie Forest engineering, remote sensing
Mnr J.J. Bruwer Landbou ingenieurswese & bestuur
Mnr J.H. Burger Besproeiing, bestuur
Mr A.J.E. Butler Water
Mr D.H. Carter-Brown Equipment, machinery
Mr W.N. Cawood Renewable Energy
Mr E Chibuwe Irrigation and water
Mr B. Chirende Implements and machinery
Mr T. Chiwanza Irrigation, Farm Building, Implements Machinery
Mnr P.F Cilliers Hernubare Energie, Besproeiing
Mnr N.A. Claassen Besproeiing, grond
Mr D.J. Clark Water Resources Modelling
Mnr H.G.R. Coetzee Alle fasette van landbou ingenieurswese. Masjiene en Dierebehuising
Mr A.S. Coleman Natural resources
Mr M.J. Copeland Irrigation, soil
Mr D.W.H. Cousens Soil, water, implements
Mr C.T. Crosby Implements, machinery
Mnr G.H. Croucamp Soil, Water
Mnr D.F. Crous Boer, vlieg
Mnr F.P. Dafel Voedsel prossesering, water voorsiening, bestuur
Mnr J.N. De Bruyn
Mnr F.J. De Jager Elektrisiteit
Mnr H.G. De Jager Padontwerp, konstruksie
Mnr C.E.Q. De Kock Water
Mnr L.D.N. De Kock Prossesering, besproeiing
Mev M. De Lange Besproeiing, bestuur
Mnr D.C.J. De Villiers Grond, water
Mr E.L. De Waal Irrigation, Water supply and Animal housing
Mnr G.F. De Wet Grond, water, prossesering
Mnr N.J. De Wet Algemeen
Mnr P.D. De Wet Nywerheidsfinansiering
Mnr S.J. De Wet Besproeiing
Mnr P.G. De Witt Werktuie, masjiene
Dr M.C. Dent Water resources
Mnr J.E. Deysel Grond, water
Dr K. Dhavu Water utilisation, Soil and Water
Mr R.J Dicks Soil and water
Mr L.T. Dladla Earthwork, water and Recticulation, Road and Buildings
Mr P.D. Drennan Energy on farms, DSM, Alternative Energy
Mr H.G. Drogemoller Mechanical irrigation
Mnr L. Droomer Meganisasie, besproeiing
Mnr H.E. Du Plessis Meganisasie
Prof H.L.M. Du Plessis Masjiene, opleiding
Mnr W. Du Plessis Siviele Ingenieurswese
Mnr R.C. Du Plessis Water en strukture
Mr M.W. Du Preez Water, distribution
Mnr D.J. Du Rand Besproeiing
Mnr G.J. Du Toit Grond, water
Mr T. Dube Soil and water
Mnr W.S.M. Eloff Grond, water
Mr S.J.P. Eloff Grond, Water en Plaasgeboue
Mnr G.F.J. Endemann Vrugtebedryf, Logistiek
Mnr J.T. Enslin Meganisasie
Mnr V.F. Erichsen Meganisasie
Mr B.S. Fraser
Mr G.R. Freed Implements, Machinery
Mnr J. Fuls Landboumeganisasie
Mr J.D. Gawler Engineering Manufacturing
Mr R.C. Giles Bio Resources, Logistics
Mnr W.R. Gilfillan Prossesering
Mr D. Goddard Mechanisation, Agricultural Technology, Agricultural Engineering
Prof A.H.M. Gorgens Water resources planning
Mnr M.J. Gouws Algemeen, bestuur
Mr K. Govender Soil, water
Mr K.R. Greaves Soil, water
Mr B.A.K. Griffiths Soil, water
Mnr J.H. Grobler Meganisasie, Water, Plaas Implemente
Mnr H.F. Grobler Grondbewaring
Mnr J.v.W. Grobler Plaasmasjienerie, Pakhuise Implimente
Mr M.J. Handyside Water
Mnr R.L. Hansen Boerdery - somergraan
Mr M.K. Hansen Implements, Machinery & Farm structures
Mnr J.P.F. Harding Grond, water
Mnr P.M. Harris Grond, water, rehabilitasie van versteurde gebiede, stormwater beheer/bestuur
Mr A.J. Harris
Mnr C.H. Hattingh Meganisasie tegnologie
Mnr E.C. Hattingh Plaaswerktuie
Mr C.S. Hawkins Implements, machinery, green houses, cold storage, IC Engines, alternative Energy
Mnr P.A. Henning Melk, beesbehuising
Mr R.L. Herbert
Mnr R.E.K. Herre Besigheid vestiging
Mnr L. Heyl Plaaswerktuie, masjienerie
Mnr A.D. Heyl Dierebehuising
Mnr C.A. Heymans Besproeiing
Mr M.J. Hill Dams, canals
Mr N.D. Hill Agro-Industries, food
Mr P.D. Hittersay
Mr M. Holmes Soil, water
Mr D.R. Hovy Civil Engineering, irrigation, Municipal services, balk water planning
Mnr F.J.C. Hugo Besproeiing, zero bewerking
Mr K.M. Hundley Soil, water
Mnr S.W. Jacobsz Grond, water, werktuie
Mnr A.J. Jenkinson Intensiewe dierebehuising
Mr J. Jiyane Soil and water
Mnr H.J. Jordaan Strukture, besproeiing
Mnr M. Jordaan Water, grond
Mr A.B.D. Joubert Draught, Animal, Power
Mr A. Jumman Irrigation, water resources planning & management, soil conservation
Mnr P.A. Kamfer Mynbou, produksie
Mr A. Kassim Food Processing
Mnr P.G. Keuck Water, irrigation, civil works, infrastruktiere, construction, contract administration
Mr R.E. Keyser Implements, machinery
Me T.M.H. Kgaphola Farm Buildings + Renewable Energy
Mnr E.P.J. Kleynhans Besigheidsbestuur
Mr E.U. Koch Soil conservation, Water, Development
Mnr J. Koch Grond, water
Mr S.N. Kondlo Agro-industries
Mnr A.H. Kotze Besproeiing
Mnr J.G. Kriel Grond, water, grondwal opgaardamme
Mnr G.F. Krugel Besproeiing, strukture
Mnr G.H.J. Kruger Grond, water, werktuie
Mr G.L. Lagerwall Implements and Machinery
Mnr L.F. Lagrange Voedselverwerking, plaas werktuie
Mr A.T. Laing Water, irrigation
Mr M. Langton
Me MG Lebotsa Renewable Energy
Mr N.L. Lecler Water resources, irrigation
Mnr J.P. Leeuwner Ontwikkeling
Mr J.S. Lichtenstein Sewage
Mnr P.H. Lombaard Besproeiing, beplanning
Mnr D.W. Lotter Meganisasie, besproeiing
Mr P.R. Lotz Logistic Consultant
Mnr A.A. Louw Grond, water, werktuie
Mnr R. Louwrens Water, projek bestuur
Prof P.W.L. Lyne Mechanisation
Mr M.J. Mabadi
Mr F.T. Maidi Soil, water conservation, irrigation, mechanisation, farm buildings
Mr J.M. Mailula Irrigation
Mr S.T. Makombe Water Resources
Me M.E. Malema Soil, water
Me M.A. Mamabolo Renewable Energy
Mr K. Mandaza Soil and water
Mnr C.L. Marais Groot maat water voorsiening, Pompstasies, Pyplyne en waterslag analiese
Mnr L.H. Marais Besproeiing
Mnr M.H.W. Mare Besproeiing, ondergrondse drup
Mnr H.G. Mare
Mr A. Marechal
Dr M.O. Marenya Implements, machinery
Mnr P.J. Maritz Landbouwater hulpbronne
Mr K.I. Maroo
Mnr J.V. Martins Energie
Mr B.J. Marx Soil, water
Mr E.M. Masereka Soil, water
Mr M.I. Mashamaite Farm structures
Mr P. Mashapa
Mr V.T. Mateveke Soil, water, Themopynamics
Mr T. Mavundza Farm Building, Implements and machinery
Mr M. Mazhindu Soil and water engineering
Mr W.M. McKersie Soil, water
Mr K.B. Meier Water Resources Planning
Mr G.J. Meikle Research, irrigation
Mr E. Meyer Agricultural Engineering
Me T.C. Meyiwa
Mr D.D. Mills
Mr C.K. M'Maretel Soil, water
Mr R.O. Mohammed Soil, water
Mr M.Y.E. Molepo
Me M.B. Mongwai Soil, water
Mr M.S. Monyepao
Mr P. Moodley Soil, water
Me S. Moodley Soil and Water, Implements and Machinery
Me M.M. Mothapo Irrigation and soil and water
Mr A.T. Motloung Soil and Water, Food Processing, Energy and Farmstruktures
Mr A.T. Motloung
Mnr J. Mulder Grondbewaring
Mr M.S. Mulder Water
Mnr A. v H. Muller Boerdery
Mnr J.K. Murray Prossesering, landbou
Mnr M.D.R. Murray Algemene landbou, siviele dienste
Mr A.N. Murray Processing, energy management
Mr T.J. Mutenje Farm buildings, Agricultural Structures and engineering facilities
Mr T. Mwanasawani Water, buildings, structures
Mr G. Mwithiga Agric Processing and Food Eng
Mnr R.J. Myburgh Grond, water, besproeiing, skedulering, meganisasie
Mr D. Mzara Soil, water
Mr S.R. Nash Soil, water
Mnr W.C. Naude Grond, water en plaasgeboue
Me D. Ncube
Dr L.S. Ndlovu Soil, water
Mr D.L. Neethling Forestry Roads, Wetland Rehabilitation
Mnr T.R. Nel Transport
Mr M.T.T. Ngwerume Irrigation and Drainage
Mr K. Nherera Irrigation and Drainage
Mnr T.E. Nieuwoudt Water
Mr L.C.E. Nissen Water supply, dams, irrigation
Mr S.E. Nkomo Water and irrigation
Mr N.J. Nsele Water supply and irrigation schemes
Mr H.R. Oellerman Grond, water, strukture
Mnr K. Oosthuizen Siviele, hidroulika
Mnr R.W. Ottermann Navorsing
Mnr A.B. Ottermann Besproeiing
Mr S. Parag
Mr J.W.S. Paterson Hydrology, water
Mnr E. Penning Grond, water, werktuie
Mr U.W. Peters Irrigation
Mnr J.H. Pienaar Prossesering
Mr P.G. Pienaar Agricultural Development
Mr T. Pike Forestry Extraction Routes, Environmental Engineering
Mr J.R. Pilcher Werktuie, masjienerie
Mnr P.P. Potgieter Verkoeling, materiale, hantering
Mnr M. Pretorius Mynbedryf, projekbestuur
Mnr C.D. Pretorius
Mnr M.J. Prinsloo Landbou ingenieurswese
Mr G.A.J. Prinsloo Mechanisation
Mr A.P. Pullin Soil, water
Mr M.D. Radford Soil, buildings, irrigation
Mnr M.J. Radley Grond, Water en Plaasgeboue
Mr M.G. Rall Rural water and sanitation
Dr J.M. Rankin Masjiene
Mr B.H. Read Environmental rehabilitation
Mnr F.B. Reinders Besproeiing, bestuur
Ms T.V. Rekhotho Implements and Machinery
Mr M.E. Rencken Building of residential buildings
Mr A.G. Rennie Irrigation
Mnr C.J. Richter Stelsel ingenieurswese
Mr R.M. Robertson Irrigation, water
Mnr N.G. Rossouw Boer
Mnr J. Roux Grond bewaring, Implementering projekte, siviele ondersteuning
Mr S. Rusere
Mr C. Sambo Soil and water
Mr R. Sayed Iriigation
Mnr M. Schoeman Boerdery ingenieurswese
Mnr J.D.J. Schoeman
Mnr A.J. Schoeman Plaaswerktuie en masjiene
Me C.J. Seago
Dr A. Senzanje Irrigation, Soil & Water engineering
Mnr N.L. Serfontein Grond, water, projekbestuur
Mr M. Shaker
Mr S. Sibanda Implements, Machinery
Mr B. Sibandze Soil, water
Mr D.E. Sibuyi Farm Structures
Me T. Siebert Grond, water, voedsel verwerking, PLC-programering
Prof T.E. Simalenga Mechanisation, soil
Mr G.B. Simpson Soil en Water
Mr V.J. Skoro Farmstructures, soil conservation, Irrigation
Mnr H.P.P. Smal Water, rioolering
Mnr H.S. Smal Grond, water
Mr A.A. Smithen Environmental Management
Prof J.C. Smithers Water, mechanisation, education, irrigation
Mnr P.P.H. Snyman Petrochemical Plant Production Management, Project Management
Mr J.A. Spencer Agricultural machinery
Mnr D.C. Steenkamp Meganisasie
Mnr A. Steyn Finansies
Mnr C.M. Stimie Besproeiing
Mr G.C. Strang
Mnr H.W.P.W. Struck Algemene Landbou, Grondbewaring
Mnr J.C. Swart Myn sluiting, myn rehabilitasie, bepaling van sluitingskoste, stormwater beheer
Mnr F.D. Swart Wildplase, beesboerdery
Mr C.E. Talanda Machinery, food processing
Mr T.G. Tekle

L.B. Terblanche Besproeiing
Mnr H.M. Terblanche Strukture
Mnr F.W. Teseling Waardetoevoeging
Mnr B.C. Theron Water
Mnr C. Theron
Mnr L.N. Theron Farming & Electrical engineering
Me B.M. Thwala Soil and water
Mr G.S. Trott Agricultural dams, irrigation, mechanisation, crop production, agronomy for sugar
Mnr D.J. Truter Besproeiing, pompstasies, pyplyne, water netwerke, plaasbeplanning, projek bestuur
Mr S.P. Tshuma Soil Conservation, Water Utilisation, Structures and Facilities, Engergy
Mr P.B. Tweddle Structures, transport, irrigation
Mr M. Udal Soil, water
Mnr L.J. Van As Grond, water, Plaaswerktuie
Mnr P.J. Van Biljon Plaaswerktuie, masjienerie
Mnr A.T. Van Coller Grond bewaring, Algemeen
Mnr D.P. Van Der Merwe Soil conservation, Rehabilitation of Mines
Mnr I.S. Van der Merwe
Mnr H.L. Van der Merwe Verkoeling
Mnr D.S. Van der Merwe Landbou-waterbenutting
Mnr H.G. Van der Merwe Hidrologie, strukture
Mnr J.M. Van der Merwe Grondbewaring, waterbenutting, ondergrondse dreinering
Me O. Van der Merwe Besproeiing, Grondbewaring
Mr R.J. Van der Merwe Soil, water, Farm Buildings, Irrigation
Me I. Van der Stoep Grond, water
Mnr S.J. Van der Walt Besproeiing
Mnr G.F. Van der Westhuizen Melkery
Mnr J.G. Van Gass
Mnr S.D. Van Greuning Grondbewaring, Dreinering, Ontwerp van Strukture, Dam ontwerp
Mnr J.C.H. Van Niekerk Meganisasie
Mnr C.S. Van Niekerk
Mnr A.S. Van Niekerk Grond, Water, Plaaswerktuie & Masjiene
Mnr J. Van Rensburg Besproeiing, water
Mnr D.J.J. Van Rensburg
Mnr W.M. Van Rooyen Besproeiing, grond
Mnr M. Van Rooyen Besproeiing, damme, grondbewaring, geboue
Mnr H.J. Van Staden Grond, water
Mnr J.J. Van Staden Besproeiing, strukture
Mnr P. Van Zyl Meganisasie
Mr D.M. Vause Irrigation
Mnr J. Veenstra Landbou Ingenieurswese, suiwel, meganisasie
Mnr J.C. Venter Grondbewaring, besproeiing, water, dierebehuising, bewaringsbewerking
Mnr R.H. Viljoen Dierebehuising
Mr A.J. Von Eckardstein General agriculture
Mr A.T.F. Von Eckardstein Mechanisation
Mnr N.E. Von Wielligh Grondbewaring
Mnr A. Vorster Nedersetting ontwikkeling
Mnr SJR Vorster Grond en Water, Hernubare energie/besparing
Mnr C.F. Vosloo Boerdery
Mr W.A.C. Whittal Irrigation, mechanisation
Mnr T.J.A. Willems Water supply
Mr M.J. Willemse Soil, water
Mr H.A. Williamson
Mr D.S. Wing Soil, Water
Mr J.R. Wood Farm infrastructure
Mr T.S. Workneh Food engineering and Bioenvironmental engineering
Mr Y.E. Woyessa Soil, Water
Mr M. Zartmann Irrigation
Mr M.G. Zimu Soil, water, post harvest technology